نماینده تعمیرات

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

551 690 91 - 026

پشتیبانی 24 ساعته

552 690 91 - 026

پشتیبانی 24 ساعته

راه حل و مشکلات ماشین لباسشویی ال جی

دسته بندی مقالات

نمایندگی ها: غرب تهران: ملارد- اندیشه - شهریار کرج: مهرشهر - فردیس - محمدشهر

fansvc60@gmail.com

551  690  91 - 026 -------552  690  91 - 026

راه حل و مشکلات ماشین لباسشویی ال جی

ما در این مطلب به مبحث راه حل و مشکلات ماشین لباسشویی ال جی میپردازیم. برای انجام خدمات ماشین لباسشویی ال جی ،تعمیر کولر گازی و تعمیر ساید بای ساید در منزل و در کرج و تهران میتوانید با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی نماینده تعمیرات در کرج و فردیس و هشتگرد و ملارد و تهران و اندیشه و شهریار در در ارتباط باشید.

راه حل و مشکلات ماشین لباسشویی ال جی

1. واشر تخلیه نمی شود.

مشکل رایج واشرهای ال جی این است که به دلیل پمپ تخلیه معیوب تخلیه نمی شوند. پمپ تخلیه معمولا بعد از 4-6 سال معیوب می شود. اگر پمپ تخلیه از کار بیفتد، احتمالا متوجه خواهید شد که پمپ تخلیه سر و صدای بیشتری از حد معمول دارد. برای تعیین اینکه پمپ تخلیه معیوب است، باید با یک مولتی متر برای تداوم (مسیر الکتریکی پیوسته) آزمایش شود.

پمپ های تخلیه همچنین ممکن است به دلیل اشیاء خارجی یا اقلام کوچک لباس که از فیلترهای واشر عبور می کنند و پمپ را مسدود می کنند مسدود شوند. پروانه های پمپ تخلیه نیز ممکن است آسیب ببینند و عملکرد صحیح پمپ را متوقف کنند.

دسترسی به پمپ تخلیه به نوع واشر و شماره مدل بستگی دارد. مکنده تخلیه با واشرهای بار جلو بیشتر با برداشتن پانل دسترسی عقب یا با برداشتن پانل جلویی از واشر دسترسی پیدا می کنند. پمپ تخلیه در واشرهای بالابر معمولاً با قرار دادن واشر به پشت برای دسترسی به پمپ تخلیه در زیر واشر قابل دسترسی است. راهنمای ماشین لباسشویی خود را برای دستورالعمل های دسترسی به پمپ تخلیه بررسی کنید.

برای بررسی پمپ تخلیه:

 1. واشر را از منبع برق جدا کنید.
 2. منبع آب را به واشر قطع کنید.
 3. پانل دسترسی مربوطه را حذف کنید.
 4. کانکتور سیم پمپ تخلیه را جدا کنید.
 5. از انبردست برای آزاد کردن گیره هایی که شلنگ تخلیه را به پمپ محکم می کند، استفاده کنید. شلنگ تخلیه را بردارید.
 6. از یک سوکت 5/16 اینچی برای جدا کردن پیچ های نصب پمپ تخلیه استفاده کنید.
 7. پمپ را از واشر خارج کنید.
 8. مکنده را از دید خرابی یا مسدود شدن بررسی کنید.
 9. پمپ را برای تداوم با یک مولتی متر تست کنید. در صورت عدم تداوم، پمپ تخلیه را تعویض کنید.

2. دسته سیم موتور یا سیم سنسور موقعیت شکسته

یکی دیگر از خرابی ها معمول واشر ال جی این است که بعضی از سیم ها در گروه سیم موتور به علت لرزش ماشین لباسشویی پاره می شوند. این مشکل معمولاً باعث می شود ماشین لباسشویی در طول چرخه چرخش صداهای غیرعادی ایجاد کند.

به طور مشابه، سیم متصل به سنسور موقعیت گاهی اوقات با واشرهای ال جی می شکند. سنسور موقعیت موقعیت دقیق موتور را به برد کنترل منتقل می کند.

هم با دسته سیم موتور و هم سیم سنسور موقعیت، یک سیم شکسته یا آسیب دیده می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در ارتباط بین برد کنترل و موتور شود که می تواند باعث شود واشر آنطور که باید کار نکند.

برای بررسی دسته سیم موتور و سیم سنسور موقعیت، باید به موتور واشر دسترسی داشت. اگر سیمی شکسته یا سوخته باشد، دسته سیم یا سیم جداگانه باید تعویض شود.

مانند پمپ تخلیه، دسترسی به موتور و سنسور موقعیت به نوع واشر و شماره مدل بستگی دارد. در لودرهای جلو، پانل دسترسی عقب یا پانل جلویی باید برداشته شود. در واشرهای لودر بالا، موتور و سنسور را می توان با قرار دادن واشر در پشت آن برای دسترسی به موتور و سنسور موقعیت در زیر واشر دسترسی داشت. دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را برای مکان موتور یا سنسور موقعیت واشر خاص ال جی خود بررسی کنید.

برای بررسی دسته سیم موتور و سنسور موقعیت:

 1. برق واشر را قطع کنید.
 2. آب را به واشر جدا کنید.
 3. پانل های دسترسی مربوطه را بردارید تا دسته سیم موتور را پیدا کنید.
 4. مهره نصب مجموعه روتور را باز کنید و مجموعه روتور را بردارید.
 5. از یک سوکت برای جدا کردن پیچ های نصب استاتور استفاده کنید.
 6. دسته سیم موتور و سنسور موقعیت را از نظر سیم سوخته یا شکسته بررسی کنید.
 7. دسته سیم یا سیم های تکی آسیب دیده را تعویض کنید.

3. پر شدن بیش از حد یا نشتی واشر

یکی دیگر از مشکلات رایج در واشر ال جی این است که شیر ورودی آب معیوب می شود. دریچه ممکن است به دلیل تجمع کلسیم یا در اثر سایش و پارگی معمولی معیوب شود.

اگر کلسیم تجمع پیدا کند، دریچه گیر می کند و باعث می شود آب در وان ظاهر شود یا آب اضافی از واشر نشت کند. اگر متوجه آب اضافی شدید، به خصوص اگر از واشر استفاده نشده باشد، احتمالاً مشکلی در شیر ورودی آب وجود دارد.

به طور مشابه، با گذشت زمان، شیر برقی ورودی آب ممکن است از کار بیفتد، که می تواند باعث آب اضافی و نشت آب شود. شیر ورودی آب را می توان به صورت بصری از نظر آسیب بررسی کرد و با یک مولتی متر برای تداوم آزمایش کرد. اگر شیر ورودی آب معیوب است، به جای تلاش برای تعمیر، باید آن را تعویض کرد.

دسترسی به شیر ورودی آب به نوع واشر و شماره مدل بستگی دارد. در واشرهای جلویی، معمولاً می توان با برداشتن قسمت بالایی واشر به شیر ورودی دسترسی پیدا کرد. پس از برداشتن پیچ های پشت واشر، می توان قسمت بالایی را بلند کرد. با واشرهای با لودر بالا، پانل کنترل باید برداشته شود و کابینت واشر بلند شود.

برای بررسی شیر ورودی آب:

 1. برق واشر را قطع کنید.
 2. آب واشر را خاموش کنید.
 3. شیلنگ های آب را به واشر جدا کنید.
 4. پانل دسترسی مربوطه را حذف کنید.
 5. از نحوه اتصال شیر ورودی آب برای کمک به مونتاژ مجدد واشر عکس بگیرید.
 6. سیم های برقی متصل به شیر ورودی قدیمی را بردارید.
 7. برای آزاد کردن گیره ها از انبردست استفاده کنید و چهار شیلنگ متصل به شیر ورودی آب را جدا کنید.
 8. پیچ های نصبی که شیر ورودی آب را در جای خود نگه می دارد را بردارید و آن را از واشر بردارید.
 9. دریچه ورودی آب را از نظر آسیب دیدگی و آلودگی هایی که صفحه های داخل شیر ورودی آب را مسدود کرده اند بررسی کنید.
 10. شیر ورودی آب را برای تداوم با مولتی متر تست کنید. یک شیر ورودی آب سالم باید بین 500 تا 1500 اهم مقاومت نشان دهد.
 11. شیر ورودی آب معیوب را تعویض کنید. توجه داشته باشید که اکثر تکنسین های تعمیر واشر توصیه می کنند به جای تلاش برای تعمیر شیر ورودی آب، آن را تعویض کنید.

خدمات نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی و نمایندگی تعمیرات یخچال و ماشین لباسشویی ال جی ، تعمیر کولر گازی و تعمیر ساید بای ساید در منزل و در کرج و تهران

برای انجام خدمات نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی و ماشین لباسشویی ال جی ، نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی در کرج ، تعمیر کولر گازی و تعمیر ساید بای ساید در منزل و در کرج و تهران میتوانید با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی فان سرویس در کرج و فردیس و هشتگرد و تهران در ارتباط باشید.

شماره تماس نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (نماینده تعمیرات) : 0263662731602636627941

نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی در کرج : غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار کرج: مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل نماینده تعمیرات : fansvc60@gmail.com

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی ، یخچال الکترولوکسماشین لباسشویی ال جی ، تعمیر کولر گازی و تعمیر ساید بای ساید در منزل و در کرج و تهران – ماشین لباسشویی بوش در کرج در اندیشه و در هشتگرد و فردیس- ملارد و اندیشه و شهریار -نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی – نمایندگی تعمیر یخچال در ملارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس